Group 5 Grįžti

Jaunasis lietuvių teatras Varšuvoje

Trys Jaunimo teatro spektakliai dalyvaus spalio 18 – 24  dienomis Varšuvoje pirmą kartą vyksiančiame tarptautiniame festivalyje BALTIC TRANSFER, skirtame jaunąjam Baltijos šalių teatrui: tai režisierių Kamilės Gudmonaitės Sapnavau sapnavau, Adomo Juškos Miego brolis ir režisieriaus bei garso menininko Arturo Bumšteino Urbančičiaus metodas. Anot pagrindinio festivalio kuratoriaus Roman Pawlowski, festivalis BALTIC TRANSFER siekia būti erdve, kurioje idėjos ir meno projektai perkeliami į kitas kultūras, ir kurioje jų naujos prasmės analizuojamos skirtinguose kontekstuose.

Festivalyje BALTIC TRANSFER bus pristatytos naujos teatro, muzikos, dramaturgijos ir garso meno formos iš Baltijos šalių, kuriose, kaip teigia festivalio organizatoriai, kyla novatoriškų sceninio meno eksperimentų banga. Svarbi programos dalis yra skirta dokumentinei dramai, kurią atstovauja K. Gudmonaitės ir T. Kavtaradzės instaliacijos-spektaklio Sapnavau sapnavau lenkiška versija, sukurta festivalio užsakymu ir dubliuota TR Warszawa aktorių Magdalena Kuta ir Mirosławo Zbrojewicziaus, kartu su garso montažo režisieriumi, lietuvių kilmės lenkų aktorium Janu Dravnel.

Kitus du festivalyje pristatomus, Jaunimo teatro Black Box platformoje sukurtus jaunų režisierių Arturo Bumšteino ir Adomo Juškos spektaklius siejanti tema – muzikalumas, taip pat abu šie spektakliai yra garsių romanų inscenizacijos: Urbančičiaus metodas pastatytas pagal Thomaso Bernhardo Kalkinę, o Miego brolis – pagal to paties pavadinimo Roberto Schneiderio romaną. Po kiekvieno spektaklio festivalio žiūrovų lauks susitikimas su kūrybinės grupės nariais, o jauniesiems kūrėjams numatyti tinklaveikos renginiai su skirtingų šalių teatro profesionalais. Taip pat, spalio 20 d. Varšuvos Zbigniew Raszewski teatro institute vyks tarptautinė diskusija „Baltijos teatras šiandien“, kurioje dalyvaus ir Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.

Festivalio BALTIC TRANSFER idėja gimė iš bendros teatro TR Warszawa, Jaunimo teatro, Latvijos Naujojo teatro instituto (Ryga) ir teatro centro Vaba Lava (Talinas) iniciatyvos. Lietuviškos programos kuratorė Giedrė Bagdžiūnaitė. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje, pagrindinis festivalio rėmėjas – Baltijos kultūros fondas.

Festivalio BALTIC TRANSFER spektakliai bus rodomi TR Warszawa teatro salėje, adresu Marszałkowska g. 8, Varšuva. Visa festivalio programa: https://trwarszawa.pl/en/baltic-transfer-festival/about/