Group 5 Grįžti

Kviečiame prasmingai paminėti Teatro dieną!

Artėjant kovo 27-ajai, Tarptautinei teatro dienai, Jaunimo teatras kviečia scenos menininkų bendruomenės šventę paminėti susikaupus ir susitelkus į temas bei kūrėjus, ne tik drąsiai ir skirtingai reflektuojančius šiandienos žmogaus akistatas su netvariu pasauliu, bet ir ieškančius dabarties reiškinių šaknų.

Šventės proga kviečiame įsigyti bilietus į kovo 21 d. spektaklį „Austerlicas“ (rež. Krystian Lupa) ir kovo 25 d. spektaklį „Erinijos“ (rež. Sergejus Loznica) su 30 proc. nuolaida. O kovo 27 d. teatro Didžiojoje salėje įvyks specialus naujausio S. Loznicos filmo „Natūrali naikinimo istorija“ seansas, kurio žiūrovai turės galimybę pabendrauti su filmo autoriumi.

Teatro dienos sutiktuves pradėsime nuo spektaklio „Austerlicas“, kurį pagal vokiečių rašytojo W. G. Sebaldo to paties pavadinimo romaną sukūrė lenkų teatro vizionierius Krystianas Lupa. Tai antrasis  režisieriaus pastatymas Lietuvoje (po Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurto spektaklio „Didvyrių aikštė“), pelnęs tris „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus, reprezentavęs mūsų šalies teatrinę kultūrą ne viename svarbiame tarptautiniame teatro festivalyje. Šis spektaklis – tai intymus psichologinis pasakojimas apie neįtikėtiną vieno žmogaus likimą istorinių kataklizmų skersvėjuose.  Lupa mezga savitą dialogą su jam kūrybiškai giminingu W. G. Sebaldu ir per asmeninės patirties prizmę reflektuoja žmoniją alinančių karų ir XX a. civilizacijos naikinimo žaizdas.

S. Loznicos filmą „Natūrali naikinimo istorija“ – taip pat įkvėpė W. G. Sebaldo kūryba. Šio autoriaus to paties pavadinimo knyga ir II Pasaulinio karo archyvų medžiaga apie sąjungininkų vykdytą Vokietijos miestų bombardavimą prieš pat jos kapituliaciją paremtas filmas kelia klausimus: ar moraliai priimtina nusikalstamos valstybės įkaitais tapusius civilius gyventojus naudoti kaip karo priemonę ir miestų naikinimą pateisinti aukštesniais idealais? Klausimas aktualus šiandien, kaip ir prieš 80 metų.

Filmas „Natūrali naikinimo istorija” kviečia plačiau ir giliau suprasti šiandieninių nuskalstamų karų istorines šaknis, įvertinant miestų masinio naikinimo precedentą II Pasaulinio karo metu. Filme iškeltus klausimus S.Loznica išplėtojo savo debiutiniame teatrinimame pastatyme „Erinijos” Jaunimo teatre pagal prancūzų rašytojo Jonathano Littello istorinį romaną „Gero linkinčiosios“. Epiniame spektaklyje „Erinijos“ persipina istoriniai įvykiai ir per juos vykdytose egzekucijose dalyvavusio pagrindinio herojaus, kuris sakosi esąs „toks pat kaip mes“, likimas. Daugiabriaunė istorinė spektaklio kolizija šiandieniniam žmogui adresuoja klausimus apie blogio genezę ir jo kasdienį banalumą.

Prasmingai paminėkime Tarptautinę teatro dieną!