Group 5 Grįžti

Spektaklių transliacijos kovą

Jaunimo teatras išsiilgusius scenos meno žiūrovus kviečia į spektaklių „Arklio Dominyko meilė“ ir „Žmogus iš žuvies“ transliacijas. Jos vyks ir bilietus į jas įsigyti galima platformoje tiketa.lt

Kovo 20 d. 12 val. – spektaklis visai šeimai „Arklio Dominyko meilė“ pagal V. V. Landsbergio kūrinį, rež. Albertas Vidžiūnas.

Pastaruoju metu žmogiškojo ryšio stygių išgyvena ir vaikai. Šis spektaklis, nors ir rodomas virtualiai, jiems ir jų tėveliams gali priminti apie seniai patirtą bendrą teatrinį džiaugsmą. Gyvai atliekamos aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio dainos papildo V.V.Landsbergio kūrinio mažiesiems tekstus, jiems būdingą absurdo stilistiką – sakralinių temų dermę su anekdotu, detektyvu, mistinius siužeto posūkius keliaujant į egzotiškus kraštus. Jaunimo teatro spektaklis „Arklio Dominyko meilė“ skatina vaikus kūrybiškai mąstyti ir optimistiškai vertinti pasaulio ir Lietuvos istoriją, kultūrą, religiją.

Spektaklį galima pažiūrėti per 4 valandas nuo transliacijos pradžios – iki 16 valandos.

Daugiau apie spektaklį: http://bit.ly/2LVKYKV

Bilietai: https://bit.ly/3rqYOXY

Kovo 28 d. 19 val. – spektaklis „Žmogus iš žuvies” pagal Asios Vološinos pjesę, rež. Eglė Švedkauskaitė.

Viena ryškiausių rusų jaunosios kartos dramaturgių Asia Vološina pjesėje „Žmogus iš žuvies“ savitai perteikia šiandieninės Rusijos jaunimo jauseną, kurią galima nusakyti vieno iš  personažų fraze: Mūsų tėvynė žuvo iki mūsų gimimo. Belieka prarastos tėvynės, kaip to sniego Karvannaja gatvėje, atkeliavusio iš Michailo Bulgakovo kūrybos, ilgesys…

Dramaturgės bendraamžė režisierė Eglė Švedkauskaitė sako, kad pristatyti Asios Vološinos pjesę jai reiškia pakviesti žiūrovą į išsitempusį laiką, kurio rėmuose skleidžiasi nerimas. Dėl savęs, dėl savo kūno, dėl savo vaiko, dėl šalies ir ateities. Tai proga įsigilinti į laisvės sąvoką – kas tai yra nedemokratinėje aplinkoje? Realybė (ir valstybė) šioje pjesėje – opresyvi, ji ateina į namus, kuriuos pjesės personažai naiviai laiko pakankamai tvirta barikada, ir pasiima tai, ką nori. Bet jei tu atsitveri savo bute nuo kasdienybės, ar nedarai paslaugos pačiai sistemai? Tu atsitrauki. Suvokęs savo stovėjimo mitinge absurdiškumą, skubi į saugų citatų ir svajonių pasaulį namuose. Nevaldomos agresijos, kurią propaguoja šiandieninė Rusija, akivaizdoje įžūlu taip klausti, bet „Žmogus iš žuvies“ leidžia pasvarstyti: kokia prasmė eiti į aikštes, kai eilinio piketo scenarijų žinai atmintinai? Jeigu nuojauta vis garsiau kužda, kad turi reikalą su mirusia šalimi, kurios kūnas atšalo dar iki tau gimstant?

Spektaklis nominuotas trims „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams.

Spektaklį galima pažiūrėti per 4 valandas nuo transliacijos pradžios – iki 23 valandos.

Daugiau apie spektaklį: http://bit.ly/2DLEqcL

Bilietai: https://bit.ly/2O8fW6C

Lauros Vansevičienės nuotrauka

VJT informacija