Jaunimo teatras pristato diskusijų ciklą jaunam žmogui aktualiomis temomis „Ar lengva būti jaunam”.
Pirmoji tema, kuria kvietėme diskutuoti – jauno žmogaus saviraiškos laisvė. Diskusija vyko sausio 4 d., po spektaklio „Jauno žmogaus memuarai“ (režisierė Eglė Švedkauskaitė). Renginyje mintimis dalijosi mokinių ir mokytojų atstovai, mokinių psichologas, dalyvauti diskusijoje ir išsakyti savo įžvalgas kvietėme ir visus spektaklio žiūrovus.
Diskusijos dalyviai:
DofE Lietuva programos dalyvė Gabija Ažondenytė;
Šiaurės licėjaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Perednienė;
Šiaurės licėjaus ugdymo vadovas vaiko gerovei Mantas Cegelskas;
Moderatorė – kultūrinio tinklaraščio ANE kūrėja Kornelija Anelauskaitė.
R. Gavelio kūrinys „Jauno žmogaus memuarai“, pagal kurį sukurtas šis spektaklis, ilgą laiką buvo įtrauktas į moksleiviams rekomenduojamos literatūros sąrašus. Patys mokiniai neretai kelia klausimą, kodėl skaitant kūrinius jiems pateikiamos jų suvokimo gairės ir skatinama įžvelgti būtent tam tikrus aspektus, mokiniai tartum įpareigojami perskaityti kūrinį „teisingai“. Diskusija siekiama kelti klausimą, ar mokykloje diegiamos žinios ir ugdomi įgūdžiai neužgožia mokinių kūrybiškumo. Ir apskritai – ar jaunam žmogui lengva reikšti mintis, kurti ir būti savimi?
Mokykla stipriai veikia ir tolesnio mūsų gyvenimo pasirinkimus, jauno žmogaus kelią ir jo paieškas. Su kokiais iššūkiais šiandien susiduria jaunas žmogus? Kaip visuomenės reikalavimų ir lūkesčių triukšme išgirsti savąjį balsą? Ar lengva eiti savo keliu, o gal – būtina? Gal tai vienintelė sąlyga neišduoti savęs?
Rinkdamiesi save, dažnai galvojame, jog savo kelią taip ir nukeliausime vieni. Tačiau stiprūs esame tada, kai jaučiame poreikį burtis į bendraminčių bendruomenes, kuriose galėtume jaustis saugūs ir būti savimi. Kokį vaidmenį jauno žmogaus gyvenime atlieka kūryba, teatras, jaunimo organizacijos? Gal tai ir yra tikroji mūsų gyvenimo mokykla?