Black Box

2019 metais Jaunimo teatras pradėjo įgyvendinti tęstinį projektą – jaunųjų menininkų kūrybos skatinimo ir sklaidos platformą Black Box. Per projektą siekiama užmegzti tęstinį bendradarbiavimą su skirtingais kūrybiškai perspektyviais jaunaisiais menininkais ir įgyvendinti jų inovatyvias kūrybines idėjas.

Black Box suprantama kaip pirminė klasikinė teatro matrica su aiškiomis ribomis ir taisyklėmis, galinti tapti erdve įvairiems scenos meno veiksmams – spektakliams, interaktyviems projektams, instaliacijoms, performansams, atvira eksperimentui bei meninei rizikai. Apibrėžta Black Box sąvoka suteikia jauniesiems menininkams laisvę transformuoti erdvę per kūrybos procesą.

Artimiausi projektai

Bėgūnė“ (2023), monospektaklis pagal Olgos Tokarczuk romaną ,,Bėgūnai“, režisierius Jonas Kuprevičius

Įgyvendinti projektai:

Vieno garso istorija II“ (2023), režisierius ir kompozitorius Arturas Bumšteinas

Dulkės“, pagal Kazimierzo Sakowicziaus knygą „Panerių dienoraštis 1941–1943“ (2023), režisierius Justinas Vinciūnas

Edžio pabaiga“, pagal  Édouardo Louis romaną (2022), režisierius Naubertas Jasinskas

Asia Vološina „Mama“ (2021), režisierė Ieva Kaniušaitė

Įvietinto teatro patirtis „Kaip visur, kaip visi“ (2021), režisierius Naubertas Jasinskas

Urbančičiaus metodas“, pagal Thomaso Bernhardo knygą „Kalkinė“ (2020), režisierius Arturas Bumšteinas

Miego brolis“, pagal Roberto Schneiderio knygą (2020), režisierius Adomas Juška

Asia Vološina Žmogus iš žuvies“ (2020), režisierė Eglė Švedkauskaitė

Audiospektaklis Sapnavau, sapnavau…“ (2019), režisierė Kamilė Gudmonaitė

2020-aisiais Black Box platformoje kartu su tarptautinę reputaciją pelniusiais teatrais TR Warszawa ir Volksbühne Berlin, taip pat su partneriais Baltijos šalyse – Latvijos naujojo teatro institutu ir Estijos Vaba Lava teatru – buvo plėtojamas bendras projektas Baltic Transfer, kuriame per kūrybines dirbtuves ir (arba) sklaidos koprodukcijas buvo siekiama didesnio jaunųjų Lietuvos talentų matomumo tarptautinėje erdvėje ir aktyvaus dalyvavimo tarptautinėje teatro bendruomenėje, gvildenant šiandien aktualias temas.

Berlyno Volksbühne teatre 2020 m. pavasarį surengtame Rytų Europos šalių jaunųjų menininkų kūrybai skirtame festivalyje POSTWEST buvo parodyta Black Box inicijuoto režisierės Eglės Švedkauskaitės spektaklio „Žmogus iš žuvies“ pagal jaunosios kartos rusų dramaturgės Asios Vološinos pjesę adaptacija su vokiečių aktoriais. 2021-aisiais Varšuvos teatro TR Warszawa surengtame festivalyje Baltic Transfer greta latvių ir estų jaunųjų scenos menininkų darbų buvo pristatyti Black Box projekto spektakliai „Sapnavau, sapnavau…“ (rež. Kamilė Gudmonaitė), „Miego brolis“ (rež. Adomas Juška), „Urbančičiaus metodas“ (rež. Arturas Bumšteinas). 

2023 m. gruodį naują audiovizualinį projektą „Vieno garso istorija“, inspiruotą autentiškų aktorių patirčių teatre ir už jo ribų, pristatys jau ne pirmus metus Jaunimo teatre reziduojantis kompozitorius Arturas Bumšteinas. Artimiausius metus teatre reziduos ir naujus darbus kurs du šįmet studijas LMTA baigę ir įsimintinai profesionalioje scenoje debiutavę režisieriai Justinas Vinciūnas ir Jonas Kuprevičius.