CHROMA iš senosios graikų kalbos – spalva; žodis reiškia spalvos grynumą ir jos laisvę nuo baltos ar pilkos spalvų.
„Chroma“ – tai pasakojimas apie kalbos, vaizdo ir žmogaus grožio troškimo ribas. Spektaklis kuriamas nagrinėjant santykį tarp senstančio rašytojo, praradusio tikėjimą kalbos galia, bei jauno vyro – nepasiekiamo grožio įsikūnijimo. Rašytojas, ieškodamas būdų fiksuoti tikrovę, lyg apsėstas viską filmuoja kamera, tikėdamasis užčiuopti tai, ko nebegali perteikti žodžiais.
Spektaklyje tyrinėjama, kas lieka, kai kalba sunyksta po asmeninio ir visuomeninio smurto našta. Rašytojo nesugebėjimas išreikšti savo troškimų atspindi platesnį queer balsų nutildymą pasaulyje, vis labiau paženklintame radikalizacijos ir netolerancijos.
Įkvėptas Thomo Manno apsakymo „Mirtis Venecijoje“ bei britų kino kūrėjo Dereko Jarmano asmeninės istorijos ir kūrybos, spektaklis „Chroma“ tyrinėja grožio ir geismo prieštaringą prigimtį – jėgas, kurios vienu metu traukia, slopina, žavi ir naikina, bei vienatvę, amžėjimą ir jaunystės, kuri lieka tik žvilgsniui, bet ne prisilietimui, ilgesį.
Spektaklio kūrybinės komandos nariai tapo 2024 m. Dalios Tamulevičiūtės nacionalinės dramaturgijos konkurso leaureatais.
Scenoje vaizduojamas apnuogintas kūnas, žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.
Spektaklis kuriamas kartu su MMLAB teatru.
Partneriai:
Knygynų tinklas VAGA, prekybos ir pramogų centras „Akropolis“
Finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė