Group 5 Grįžti

Keliaujantys

Bilietai
2025 m. gegužės 30 d., 18:30, Didžioji salė
Bilietai
2025 m. gegužės 31 d., 18:30, Didžioji salė
Bilietai
2025 m. birželio 14 d., 18:30, Didžioji salė
Režisierius Árpád Schilling
Vaidina
Martynas Berulis Andrius Bialobžeskis Matas Dirginčius Nerijus Gadliauskas Giedrė Giedraitytė Simona Grigoryan Ina Kartašova Karolis Kasperavičius Aleksas Kazanavičius Viktorija Kuodytė Janina Matekonytė Dalia Morozovaitė Lukas Petrauskas Aušra Pukelytė Saulė Emilija Rašimaitė Gintautė Rusteikaitė Matas Sigliukas Saulius Sipaitis Gediminas Storpirštis Simonas Storpirštis Jonė Šadeikė Dovilė Šilkaitytė Paulina Taujanskaitė Vytautas Taukinaitis Neringa Varnelytė Donatas Želvys
Dramaturgas
Árpád Schilling
Dramaturgo asistentas
Justas Tertelis
Dramaturgo asistentė
Urtė Rudzytė
Scenografė ir kostiumų dailininkė
Renata Valčik
Kompozitorius
Martynas Bialobžeskis
Šviesų dailininkas
Audrius Jankauskas
Choreografė
Vesta Grabštaitė
Vokalo korepetitorė
Renata Gilienė
Režisieriaus asistentas
Matas Makauskas
Premjera 2025-05-30

„Keliaujantys“ – taip vadinasi trečiasis vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo pastatymas Jaunimo teatre. Šįkart režisierius bendram darbui subūrė beveik visą teatro trupę siekdamas sukurti spektaklį, pasakojantį apie patį teatrą per kuriančių žmonių bendruomenės istoriją. Apie jos kelionę laike keičiantis kartoms. Apie tai, kas atskirus individus sieja vieną su kitu, ir kas skiria. Kas laiko tėkmėje išnyksta, ir kas išlieka… Spektaklis kuriamas iš improvizacijų, paremtų dainavimu. Bendras visų aktorių choras taps keliaujančios bendruomenės metafora. „Keliaujančių“ premjera simboliškai vainikuos Jaunimo teatro jubiliejinį 60-ąjį sezoną.

„Mums reikia kažko, kas mus vienytų. Labiau nei baimė ir pasididžiavimas. Ne kalba, ne vėliava, ne istorija. Kažkas daugiau nei tai. Mus gali vienyti suvokimas, kad egzistuojame vienas kitam, esame žmonės… Choras laike ir erdvėje. Žmonės interesų ir vertybių kovoje. Kuo daugiau interesų, tuo mažiau vertybių. Ir atvirkščiai. Choras, kaip karavanas, juda. Jis eina į priekį, vėl ir vėl įprasmindamas save. Nes gyventi reikia. Ir turime dainuoti. Kam gyventi, jei negalime laisvai dainuoti?“,– sako Árpádas Schillingas.

Pasak Á. Schillingo, „pradinė spektaklio pavadinimo idėja „Paguoda“ išreiškė vilties ieškojimą šiame krizės ištiktame pasaulyje. Pradėjus dirbti su aktoriais atsivėrė ir kita perspektyva. Šio spektaklio kūrimo metodas yra toks, kad aktoriai viską nuolat kuria drauge: kasdien žengia žingsnį į priekį, kasdien susiduria su nauja idėja, nauja užduotimi, nauja situacija. Kai paklausėme, kaip ši patirtis atrodo jiems patiems, jie atsakė: mes kelionėje, keliaujame. Iš to gimė naujasis pavadinimas – „Keliaujantys“. Šiuo spektakliu siekiu pabrėžti teatro trupės svarbą, o ji gyva tuomet, kai nuolat keliauja. Per skirtingus istorinius laikotarpius, įvairius stilius, įvairias temas, skirtingas auditorijas… Kiekvienas taip pat keliauja savo viduje, dvasiškai. Išgyvena nuolatinį atsinaujinimą. Keliavimas man reiškia būtinybę atgimti. Nepasiduoti. Turime nuolat judėti ir kisti, kad išliktume gyvi.“