Group 5 Grįžti

Spektaklis šeimai pagal Simoną Daukantą

Rubinaitis Peliūzė, arba Lietuvio išgyvenimo būdas

Bilietai 2023 m. birželis 10 d., 15:00
Režisierė Saulė Degutytė
Vaidina
Aldona Bendoriūtė Nerijus Gadliauskas Ieva Kaniušaitė Dalia Morozovaitė Martynas Berulis
Dramaturgė
Sandra Bernotaitė
Scenografė
Saulė Degutytė
Kostiumų ir šviesų dailininkė
Paulina Simutytė
Kompozitorius
Andrius Šiurys
Režisierės asistentas
Tauras Čižas
Trukmė 1 val. 20 min.
Premjera 2023-05-05

Vienas garsiausių žemaičių, pirmasis Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas Simonas Daukantas (1793–1864) parašė ne tik savo žinomiausią veikalą „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“, bet ir apysaką „Rubinaičio Peliūzės gyvenimas“, kuri nėra originalus kūrinys, bet labai laisvas, lietuviškajai aplinkai pritaikytas vokiečių autoriaus Joachimo Heinricho Campe‘s knygos „Robinzonas Jaunesnysis“ vertimas.

S. Daukantas Robinzoną Kruzą pervadino Rubinaičiu Peliūze, Londoną – Karaliaučiumi, Temzę – Nemunu. Neatsiklausęs tėvų Peliūzė išplaukia į pasaulį ieškoti „noties“ (nuotykių) ir randa jų iki soties, kai laivas nuskęsta, visi jo keleiviai žūsta, o jį patį bangos išplauna į salą.

Spektaklio kūrėjai rėmėsi abiem S. Daukanto veikalais, todėl žiūrovai turės progą ne tik sužinoti, koks likimas laukia į negyvenamą salą nublokšto veikėjo ir jo tenai sutikto naujojo draugo Nedėldienio (t. y. Penktadienio), bet ir aptarti senovės lietuvių išgyvenimo būdą.

Keturi objektų teatro aktoriai ne tik supažindins žiūrovus su senovės lietuvių pasaulio matymu, kalba, buitimi, nelengvu išgyvenimu stichijų malonėje, leis prisiliesti prie mitologinių temų, bet ir įtrauks į vienos šeimynos tėvų ir vaikų santykių dramą. Juk tokias vertybes kaip pagarba, pasitikėjimas ir meilė imame itin tausoti tik tada, kai pajuntame, kaip lengva jų netekti.